PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Dlaczego warto i jak, olejować włosy?

Olejowanie włosów jest praktykowane przez kobiety Orientu od setek lat, właśnie ten rodzaj pielęgnacji najskuteczniej chronił włosy przed słońcem i wiatrem. Do pielęgnacji włosów stosowano wtedy przede wszystkim naturalne oleje. W Maroku - olej arganowy, a w Polinezji - olej monoi i olej kokosowy. Olej arganowy jest bardzo skuteczny w leczeniu zmian skórnych, a olej monoi chroni włosy przed wysoką temperaturą i solą morską. Dziś dostępne są także oleje syntetyczne (na bazie parafiny). Przyznać trzeba, że także one wygładzą i nabłyszczą włosy, ale dopiero oleje naturalne (takie jak: olej arganowy i olej monoi) wnikną głęboko i odżywią je, a jednocześnie zadbają o kondycję skóry głowy (np. wyleczą łupież, zlikwidują stany zapalne i swędzenie). Olej arganowy i podgrzany olej monoi to najlepsze naturalne maski na włosy.

Olejowanie jest idealną pielęgnacją wszystkich rodzajów włosów. Dzięki olejowaniu włosy będą wzmocnione, przestaną wypadać, odzyskają blask i połysk. Delikatne i łamliwe włosy staną się elastyczne. Kręcone odzyskają zdrowy, sprężysty skręt. A włosy farbowane przestaną matowieć i tracić kolor. Warto wspomnieć, że naturalnie pachnący olej monoi dodatkowo otuli włosy cudownym zapachem gardenii tahitańskiej. 

Jak olejować włosy?
Niewielką ilość oleju, np. oleju monoi, nałóż na suche lub wilgotne nieumyte wcześniej włosy w kierunku od nasady aż po końce. Przez kilka minut wykonuj masaż głowy, który pobudzi krążenie i ułatwi wchłanianie substancji odżywczych. Następnie nałóż na głowę foliowy czepek i owiń głowę ręcznikiem. Potrzeba minimum 30 minut, by olejowanie włosów przyniosło oczekiwany efekt. Po tym czasie spłucz włosy ciepłą wodą i umyj głowę i włosy delikatnym szamponem. Zabieg warto powtarzać 1-2 razy w tygodniu. 

Pamiętaj!

  • Nie przesadzaj z ilością oleju, który nakładasz na włosy, to naprawdę wydajny produkt, wystarczy niewielka ilość (uzależniona od długości i gęstości włosów). 
  • Nie trzymaj oleju zbyt długo na włosach.
  • Staraj się unikać szamponów i odżywek z silikonami, one zdecydowanie utrudnią wnikanie oleju wgłąb włosa. 
  • W czasie zabiegu traktuj swoje włosy delikatnie, nie szarp i nie pocieraj ich zbyt mocno.
Rozwiń
| |
B